Koncert duetu Ghostman&Matusik (18.03.2023)

Huta Jazzu zaprasza na trzeci koncert z cyklu Koncerty Huta Jazzu!

Koncert odbędzie się 18 marca 2023 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy (os. Tysiąclecia 15) o godzinie 19:00

„Koncerty Huta Jazzu” to cykl koncertów jazzowych i muzyki świata.
𝟭𝟴 𝗺𝗮𝗿𝗰𝗮 wystąpi duet 𝗚𝗛𝗢𝗦𝗧𝗠𝗔𝗡 & 𝗠𝗔𝗧𝗨𝗦𝗜𝗞!

Więcej o artystach:

Matusik&Ghostman to duet kreatywnych muzyków z Bielska-Białej. Wokalista i pianista poznali się w tym, otoczonym górskimi krajobrazami, mieście podczas jednego z odbywających się, w kawiarni teatralnej „Pod Sceną”, jam session. Tego dnia wytworzyło się wyjątkowe muzyczne porozumienie, wspólny język dźwięków, którym wypowiadają się na scenie Matusik&Ghostman.

Język to element, z którym mamy do czynienia podczas koncertów duetu, jednak nie tylko pod względem muzycznym.

 

Ghostman jest wokalistą posiadającym niezwykły talent tworzenia, improwizowania niesamowicie brzmiących, emocjonujących języków. Nie są to jednak języki, których się nauczył. Traktuje je, jako dar i możliwość wyrażania, podczas śpiewu, przeróżnych emocji, które nie są ograniczone przez wyuczony tekst.

 

Improwizacja to kolejny z ważnych elementów cechujących duet. Zdecydowana większość utworów powstała z luźnych improwizacji muzyków podczas prób, ale również podczas premierowego koncertu w Galerii Bielskiej BWA.

 

Ich muzykę, pełną przestrzennych, nostalgicznych improwizacji, poprzez reakcje na brzmienie, tworzy również jej odbiorca jak i otoczenie, w jakim znajdują się muzycy.

 

Koncerty Matusik&Ghostman przepełnione są emocjami, można podczas nich usłyszeć inspiracje muzyką artystów takich jak Richard Bona, Chick Corea, Sting, Bobby McFerrin czy Leszek Możdżer i wielu innych, jednak program koncertów to wyłącznie autorskie kompozycje duetu. Wokal Ghostmana w swym naturalnym brzmieniu, jak i przetworzony przez efekty, looper i procesory gitarowe, w połączeniu z przestrzennymi brzmieniami instrumentów klawiszowych Piotra Matusika, daje mieszankę dźwięków, którą można określić mianem muzyki elektronicznej, alternatywnej czy też awangardowej.

 

 

Piotr Matusik jest pianistą i kompozytorem. Na fortepianie i instrumentach klawiszowych gra od 15 lat. Swoją edukację muzyczną rozpoczął mając osiem lat. Student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Wraz ze swoim MDM Trio zdobył II miejsce na International Jazz Contest 2011 oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (2010).
Duet współpracuje ze sobą od 2012 roku tworząc niezwykle zmysłową muzykę, mieszankę euforii i nostalgii.