Koncert Apostolis Anthimos Quartet (13.05.2023)

Huta Jazzu zaprasza na czwarty koncert z cyklu Koncerty Huta Jazzu!

Koncert odbędzie się 13 maja 2023 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy (os. Tysiąclecia 15) o godzinie 19:00

„Koncerty Huta Jazzu” to cykl koncertów jazzowych i muzyki świata.

𝟭𝟯 𝗺𝗮𝗷𝗮 wystąpi 𝗔𝗽𝗼𝘀𝘁𝗼𝗹𝗶𝘀 𝗔𝗻𝘁𝗵𝗶𝗺𝗼𝘀 𝗤𝘂𝗮𝗿𝘁𝗲𝘁 w składzie:
𝙋𝙞𝙤𝙩𝙧 𝙈𝙖𝙩𝙪𝙨𝙞𝙠 instrumenty klawiszowe
𝙍𝙤𝙗𝙚𝙧𝙩 𝙎𝙯𝙚𝙬𝙘𝙯𝙪𝙜𝙖 gitara basowa
𝙊𝙡𝙖𝙛 𝙒ę𝙜𝙞𝙚𝙧 saksofon
𝘼𝙥𝙤𝙨𝙩𝙤𝙡𝙞𝙨 𝘼𝙣𝙩𝙝𝙞𝙢𝙤𝙨 perkusja, gitara

𝗔𝗣𝗢𝗦𝗧𝗢𝗟𝗜𝗦 𝗔𝗡𝗧𝗛𝗜𝗠𝗢𝗦
Urodzony w Polsce Grek, uznawany za jednego z najciekawszych instrumentalistów na polskiej scenie. Gitarzysta, perkusista, pianista i kompozytor.
Od 1971 r. członek legendarnego tria 𝗦𝗕𝗕, z którym nagrał kilkadziesiąt płyt. Występował także z innymi gwiazdami polskiego rocka i bluesa – Czesław Niemen, Dżem, Krzak.
Od lat 80. współpracował jako perkusista z Tomaszem Stańko (m.in. album „𝗖𝗵𝗮𝗺𝗲𝗹𝗲𝗼𝗻”). Mieszkał w Grecji, gdzie był jednym z najbardziej uznanych muzyków sesyjnych, współpracujący m.in. z George’em Dalarasem.
Jako solista debiutował w 1994 roku albumem „𝗗𝗮𝘆𝘀 𝗪𝗲 𝗖𝗮𝗻’𝘁 𝗙𝗼𝗿𝗴𝗲𝘁”, zarejestrowanym w Nowym Jorku z udziałem m.in. Gila Goldsteina, Paula Wertico, Matthew Garrisona i Sugar Blue.
Na przełomie wieków prowadził projekt Theatro z Jorgosem Skoliasem, a od 2001 r. własne trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie (grają w niej Gary Husband oraz Etiene Mbappe).

13 maja wysłuchamy projektu Anthimosa, w którym odkrywa na nowo swoje autorskie kompozycje w nowej formule, wzbogaconej o instrumenty klawiszowe i saksofon. Lider występuje głównie w roli perkusisty, a jego pulsujący groove nadaje ton całości. Pierwszym albumem projektu jest wydany w 2018 r. „𝗣𝗮𝗿𝗮𝗹𝗹𝗲𝗹 𝗪𝗼𝗿𝗹𝗱𝘀”.