Koncert zespołu O.N.E. (18.02.2023)

Huta Jazzu zaprasza na drugi koncert z cyklu Koncerty Huta Jazzu!

Koncert odbędzie się 18 lutego 2023 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy (os. Tysiąclecia 15) o godzinie 19:00

„Koncerty Huta Jazzu” to cykl koncertów jazzowych i muzyki świata.
𝟭𝟴 𝗹𝘂𝘁𝗲𝗴𝗼 wystąpi niesamowity zespół 𝗢.𝗡.𝗘., który tworzą Monia Muc, Pola Atamańska, Kamila Drabek i Patrycja Wybrańczyk.
O.N.E. to akustyczny kwartet jazzowy – liryzm i piosenkowość miksują z dziką i bezkompromisową freejazzową energią. Zespół wydał dwie płyty: 𝘖𝘯𝘦 (2020) i 𝘌𝘯𝘵𝘰𝘭𝘰𝘮𝘢 (2022). Pierwsza płyta została nominowana do nagrody FRYDERYK, otrzymała Oscara Jazzowego na gali Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Jazzu oraz wygrała ranking czytelników Jazz Forum w tej samej kategorii.
Zespół występował na wielu wspaniałych festiwalach w Polsce i za granicą.

Więcej o artystkach:

MONIA MUC – saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody „Powiew Młodego Jazzu” na Krokus Jazz Festiwal w 2017 r., zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Novum Jazz Festival 2018 oraz wyróżnienia na „Blue NoteCompetition” w Poznaniu w 2019r. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz występuje i nagrywa wraz z Królem.

POLA ATMAŃSKA – utytułowana pianistka i kompozytorka. Ukończyła studia w katowickim Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej w klasie fortepianu u prof. Wojciecha Niedzieli. Jest laureatką m. in. III nagrody w Międzynarodowym Konkursie B-Jazz w Belgii (2016), I nagrody na konkursie Getxo Jazz Festiwal (2015), II nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycje Jazzową (2016), Nagrody Specjalnej Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego (2019). W swojej twórczości podejmuje się interdyscyplinarnych działań współtworząc muzykę do pokazów mody czy spektakli teatralnych. Angażuje się na rzecz innych twórczyń biorąc udział w takich inicjatywach jak np. „Scena dla Kobiet” czy współpracując z Instytutem Pileckiego z okazji 100-lecia uzyskania praw wyborczych kobiet. Obecnie pracuje z Julią Wieniawą, Wojtkiem Mazolewskim i Piotrem Ziołą oraz współtworzy swoje autorskie trio Pola Atmańska Trio, zespół SZAMANIE oraz Eymsli.

KAMILA DRABEK – kontrabasistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Prowadzi autorską formację Tercet Kamili Drabek. Zespół wygrał konkurs na jazzowy debiut fonograficzny 2019 i wydał album „Muzyka Naiwna” (nominacja do nagrody Fryderyk 2020 za najlepszy debiut). Współpracowała m.in. z topowym amerykańskim saksofonistą Gregiem Osbym, kubańską formacją Vistel Brothers czy Maciejem Obarą. Jest laureatką konkursów Blue Note Poznań Jazz Competition, Azoty Tarnów Jazz Contest, Krokus Jazz Festiwal. W ramach programu „Partnerstwo dla muzyki 2.0.” zrealizowała projekt „Tercet gra utwory Jerzego Dudusia Matuszkiewicza”. W 2020r. wraz z pisarką Anną Malinowską i malarką Polą Dwurnik stworzyły interdyscyplinarne trio na słowo, obraz i kontrabas w projekcie „Unhappy Ending”

 

 

PATRYCJA WYBRAŃCZYK – perkusistka, absolwentka Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, studiowała na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, obecnie uczy się w Norwegian Academy of Music. Poza O.N.E. współtworzy również polsko-norweski PESH, Jakub Żołubak Trio, Ninja Episkopat oraz Petersson’s Lightroom Project. Uczestniczy też w wielu innych projektach muzycznych oraz tych z pogranicza różnych dziedzin artystycznych (np. współpraca z Martą Ziółek przy „One Woman Show” w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie). Koncertuje w Polsce oraz za granicą, aktywnie udziela się na scenach jazzowej i awangardowej. Swoje inspiracje czerpie głównie z muzyki awangardowej, improwizowanej, klasycznej oraz z szeroko pojętego jazzu skandynawskiego.